KLAUZULA INFORMACYJNA

Propozycje zabaw na piątek - 24.04.2020

Drogie Rybki! Dziś mali odkrywcy, czyli Wy odkrywacie różne sposoby poruszania się. Potem będzie zgadywanka! Zaczynamy!

1. Zaczynamy od rozgrzewki „Ręce w dole, ręce w górze”. Dziecko ćwiczy zgodnie z instrukcją rodzica , który czyta wierszyk Moniki Sobkowiak. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ręce w dole, ręce w górze,

Rysujemy koło duże,

Skok do góry, ręce w bok,

Teraz w przód zrób jeden krok,

Skok do tyłu, skok na jednej nodze,

Teraz usiądź na podłodze.

Ręce w dole, ręce w górze,

Rodzic siada naprzeciwko dziecka i opiera stopy o stopy dziecka. Oboje przesuwają się do przodu lub do tyłu albo zataczają koło.

1. „Taniec połamaniec” zabawa ruchowa. Rodzic i dziecko tańczą spontanicznie w rytm dowolnej ulubionej skocznej muzyki. Ruszają się zgodnie rytmem melodii wyrażając swobodnie swoje emocje. Poruszają się do przodu, do tyłu, w lewo, w prawo, wolniej, szybciej, na palcach, trzymając się za kolana. Kiedy muzyka przestaje grać rodzic nagle zatrzymuje się, łapie za głowę i nieruchomieje, a dziecko go naśladuje.

Potrzebne: dowolna dostępna muzyka

1. „Zgadnij co to za zwierzę” – zabawa ruchowa. Dziecko naśladuje chód i ruchy różnych zwierząt. Dobiera odpowiednie postawy, kroki i prędkość w zależności od wybranego zwierzęcia. Rodzic zgaduje co to za zwierzę. Potem zmiana, rodzic naśladuje, a dziecko zgaduje. Właściwą odpowiedź nagradzają brawami. Przykładowo:

-misie chodzą wolno na czworakach pomrukując

- zajączki kicają

- wąż wije się na podłodze i syczy

- rak posuwa się leżąc do tyłu

- tygrys skrada się

- żabki skaczą

- słoń ciężko człapie i sapie itd.

Kochane Rybki, a może Wy zaproponujecie rodzicom jakieś ćwiczenie? Dobrej zabawy!

Kochani  życzę Wam zdrowego i pogodnego weekendu. Wybierzcie się z rodzicami na spacer do lasu lub parku. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą lornetki. Obserwujcie przez nią przyrodę. Może przyślecie zdjęcie?

Poproście rodziców o zrobienie zdjęcia i wysłanie na adres e-mailowy przedszkola. Zamieścimy je na stronie naszej grupy.

Zdjęcie pracy dziecka prosimy przesłać na adres:

mandura@edu.um.warszawa.pl

Zdjęcie prosimy podpisać imieniem dziecka. Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na umieszczenie go na stronie internetowej przedszkola.