KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Propozycje zabaw na piątek - 24.04.2020

Drogie Rybki! Dziś mali odkrywcy, czyli Wy odkrywacie różne sposoby poruszania się. Potem będzie zgadywanka! Zaczynamy!

  1. Zaczynamy od rozgrzewki „Ręce w dole, ręce w górze”. Dziecko ćwiczy zgodnie z instrukcją rodzica , który czyta wierszyk Moniki Sobkowiak. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy.

Ręce w dole, ręce w górze,

Rysujemy koło duże,

Skok do góry, ręce w bok,

Teraz w przód zrób jeden krok,

Skok do tyłu, skok na jednej nodze,

Teraz usiądź na podłodze.

Ręce w dole, ręce w górze,

Rodzic siada naprzeciwko dziecka i opiera stopy o stopy dziecka. Oboje przesuwają się do przodu lub do tyłu albo zataczają koło.

  1. „Taniec połamaniec” zabawa ruchowa. Rodzic i dziecko tańczą spontanicznie w rytm dowolnej ulubionej skocznej muzyki. Ruszają się zgodnie rytmem melodii wyrażając swobodnie swoje emocje. Poruszają się do przodu, do tyłu, w lewo, w prawo, wolniej, szybciej, na palcach, trzymając się za kolana. Kiedy muzyka przestaje grać rodzic nagle zatrzymuje się, łapie za głowę i nieruchomieje, a dziecko go naśladuje.

Potrzebne: dowolna dostępna muzyka

  1. „Zgadnij co to za zwierzę” – zabawa ruchowa. Dziecko naśladuje chód i ruchy różnych zwierząt. Dobiera odpowiednie postawy, kroki i prędkość w zależności od wybranego zwierzęcia. Rodzic zgaduje co to za zwierzę. Potem zmiana, rodzic naśladuje, a dziecko zgaduje. Właściwą odpowiedź nagradzają brawami. Przykładowo:

-misie chodzą wolno na czworakach pomrukując

- zajączki kicają

- wąż wije się na podłodze i syczy

- rak posuwa się leżąc do tyłu

- tygrys skrada się

- żabki skaczą

- słoń ciężko człapie i sapie itd.

Kochane Rybki, a może Wy zaproponujecie rodzicom jakieś ćwiczenie? Dobrej zabawy!

Kochani  życzę Wam zdrowego i pogodnego weekendu. Wybierzcie się z rodzicami na spacer do lasu lub parku. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą lornetki. Obserwujcie przez nią przyrodę. Może przyślecie zdjęcie?

Poproście rodziców o zrobienie zdjęcia i wysłanie na adres e-mailowy przedszkola. Zamieścimy je na stronie naszej grupy.

Zdjęcie pracy dziecka prosimy przesłać na adres:

mandura@edu.um.warszawa.pl

Zdjęcie prosimy podpisać imieniem dziecka. Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na umieszczenie go na stronie internetowej przedszkola.