KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Propozycje zabaw na czwartek - 09.04.

Powitanie – „Ziarenko do ziarenka”.

Drogie Dzieci, poniżej znajdziecie kilka propozycji zabaw. Możecie pobawić się we wszystkie, ale chciałabym, abyście wybrali co najmniej trzy, które zrealizujecie. :)

1. „Pasące się baranki” – zabawa ruchowa z elementem czworakowania. Dziecko zamienia się w baranka, które chodzi po „pastwisku” na czworaka, wydając dźwięki: bee, bee. Kiedy „baranek” spotyka się z innym (lub z dorosłym), wita się w specyficzny sposób – dotykają się wymienianymi częściami ciała: kolanami, głowami, kopytkami itp.

2. „Kury znoszą jajka” – zabawa ruchowa. Dorosły wyznacza w pokoju start i metę. Za linią mety ustawia niski kosz lub inny pojemnik. Dziecko ustawia się na linii startu i wkłada piłeczkę (lub małą poduszkę) między uda. Zadaniem dziecka jest przejście od linii startu do mety z piłeczką między nogami, tak aby nie wypadła. Po przekroczeniu mety dziecko wkłada piłeczkę do kosza. Zabawę można urozmaicić, np. mierząc czas. Środki dydaktyczne: plastikowe piłeczki lub małe poduszki, kosz.

3. „Zanieś pisankę” – zabawa równoważna. Dorosły zaznacza w pokoju początek trasy slalomu. Naprzeciwko dziecka stoją trzy pachołki lub więcej (krzesła, pudełka, poduszki itp.), między którymi dziecko musi przenieść pisankę (lub piłeczkę pingpongową) na łyżce w obie strony, tak by nie upadła. Jeśli pisanka spadnie, dziecko wraca i zaczyna slalom od nowa. Środki dydaktyczne: drewniana pisanka lub piłeczka pingpongowa, łyżka, trzy pachołki.

4. „Turlam jajeczko” – zabawa zręcznościowa z piłkami. Dorosły układa z klocków uliczkę o szerokości małego kroku, a długości około pięciu kroków dziecka. Zadaniem dziecka jest przetoczenie „jajeczka” (piłki) po wąskim stole (uliczce) i włożenie go do dużego kosza. Jeśli komuś „jajko” wypadnie z toru i „stłucze się”, dziecko zaczyna turlanie od nowa. Zabawę można przeprowadzić na stole lub na podłodze. Środki dydaktyczne: piłki, klocki, kosz.

5. „Jajeczka” – zabawa ruchowa z elementem turlania. Dorosły delikatnie, cicho gra rytm na dowolnym instrumencie muzycznym. Dziecko-”jajko” turla się po podłodze. Na akcent (jedno mocne uderzenie instrumentem w dłoń) „jajko” pęka – dziecko kładzie się na plecach, swobodnie rozrzucając ręce na boki. Jest to jednocześnie chwila relaksu :). Dzieci, leżąc, powinny wytrzymać tak długo, jak długo trwa cisza (przerwa w grze na instrumencie). Środki dydaktyczne: dowolnym instrument muzyczny.

6. „Świąteczne porządki” – jest to zarówno forma ruchu, jak i włączenie dziecka w czas przygotowań świątecznych, do czego zachęcam. :)

 

Wielkanoc tuż, tuż, dlatego mam dla Was, drogie Dzieci, do wyboru następujące zabawy:

Zabawa dydaktyczna:

1. „Dwie pisanki” – Tygryski, poproście rodziców o wydrukowanie kilku zdjęć pisanek i pocięciu je na kilka części, a następnie z tych „puzzli” ułóżcie obrazek – może go przykleicie na kolorową kartkę? Zamiast zdjęć mogą być kolorowanki lub wspólnie z rodzicami narysujcie pisanki – pokolorujcie je, zróbcie z obrazków puzzle, ułóżcie i przyklejcie. Możecie też pokolorować obrazek według znalezionego wzoru. Pamiętajcie o prawidłowym trzymaniu kredek. Na pewno sobie poradzicie, wierzę w Was! :) Środki dydaktyczne: zdjęcia pisanek, kolorowanki, nożyczki, klej, kolorowe kartki.

Zabawa badawczo-sensoryczna:

1. „Siejemy rzeżuchę” – w związku ze zbliżającymi się Świętami zapraszam Was na założenie własnej uprawy rzeżuchy. Połóżcie watę lub ligninę na talerz lub do pojemników (np. po serkach) i nalejcie trochę wody. Wsypcie nasionka rzeżuchy, równomiernie rozkładając je palcem i podlejcie. W kolejnych dniach podlewajcie ziarna i obserwujcie, jak rzeżucha kiełkuje. Gdy już będzie zielona, będzie stanowić smaczny dodatek do kanapek lub sałatek. Ale przede wszystkim ozdobi wielkanocny stół w Waszych domach. Środki dydaktyczne: talerz, pojemniki (np. po serkach lub wydmuszki jajek), wata lub lignina, woda, nasiona rzeżuchy.

 

Kochani, życzę Wam wspaniałego dnia i miłej zabawy, do jutra!

Ps. Pamiętajcie o konkursie. :)