KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Gimnastyka dla języka, 04.05.2020.

Drodzy Rodzice!

Pobawcie się w domu z dzieckiem i pomóżcie mu osiągnąć sukces w terapii logopedycznej - ćwicząc z nim codziennie.

To tak naprawdę tylko 10-15 minut.

Pamiętajcie, że ćwiczyć można wszędzie: w wannie, sklepie, podczas gotowania w kuchni. Wtedy dziecko bierze w nich udział chętniej i kojarzy ćwiczenia z czymś przyjemnym.

Jak zawsze, zachęcam do zaglądania i wykorzystywania propozycji zamieszczanych w zakładce Porady logopedy oraz wykorzystywania pomocy ze stron logopedycznych, do których linki będą czasami zamieszczone pod ćwiczeniami.

Wyszukując w Internecie ćwiczenia logopedyczne, możecie natrafić na bardzo ciekawe pomoce – zachęcam do poszukiwań

Jeśli chcielibyście, abym poleciła Wam konkretne strony lub wysłała materiały dla waszego dziecka, zapraszam na napisania do mnie maila.

 

GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA

  • Parsknięcie (naśladowanie konia) - wykonuj je przy zamkniętych wargach i lekko zaciśniętych zębach. To najlepszy rozluźniający aparat mowy przerywnik, więc parsknij sobie po każdej serii ćwiczeń.
  • Kilka razy szeroko otwórz i zamknij usta, układając je w pozycji poszczególnych samogłosek (najlepiej w kolejności "a", "o", "u", "e", "i", "y". Na razie rób to bezdźwięcznie. Pamiętaj o parsknięciu.
  • Lekko otwórz usta, dolną szczęką zataczaj w poziomie jak najrówniejsze koła 10 razy w jedną i 10 w drugą stronę (powinieneś wyglądać jak krową przeżuwająca trawę).
  • Wysuwaj szczękę na przemian daleko do przodu i do tyłu.
  • Zaciśnij zęby, układaj usta na przemian w szeroki uśmiech i wąziutki całusek.
  • Zaciśnij zęby, ustami stulonymi w "całuska" staraj się dotknąć na przemian ucha lewego i prawego.

 

Zachęcam do zaglądania na bardzo ciekawą stronę, gdzie zamieszczane są różne pomoce dla dzieci w formie interaktywnej. Tworzone są przez różne nauczycielki i logopedki. Można tam znaleźć ćwiczenia i gry logopedyczne – kolorowe, w ruchu, w kilku wersjach zabawy (ruletka, karty, memory)

Dzisiaj spróbujcie zakręcić ruletką

https://wordwall.net/pl/resource/1049263/ruletka-artykulacyjna-magda-sulich-parzonko

POWODZENIA!