KLAUZULA INFORMACYJNA

Zamierzenia wych - dyd.

Tydzień IV – Las szumi jesiennie, już robi się sennie (26.10. - 30.10.)

Kształtowanie mowy i myślenia

„Mieszkańcy lasów” – oglądanie albumów przyrodniczych; rozmowa na temat zaobserwowanych zjawisk, wyjaśnienie określeń: mgła, szaruga, chłód, słota itp.; nazywanie zwierząt i ptaków z najbliższego otoczenia i znanych dzieciom. „Jesień” – wysłuchanie wiersza B. Formy, omówienie jego treści i nastroju; wskazanie ptaków, które odleciały na zimę na południe oraz tych zimujących w naszym kraju.

Kształtowanie pojęć matematycznych

„Odlot dzikich ptaków” – zabawa matematyczna z kostką; tworzenie kluczy odlatujących ptaków według fantazji dzieci, odwzorowywanie powstałych kluczy na kartce i z kasztanami. „Miś na spacerze” – zabawa matematyczna, ćwiczenie orientacji przestrzennej, określanie stron i miejsca położenia przedmiotu w przestrzeni.

Umuzykalnienie

„Leśne zabawy jesienne” – zajęcia muzyczne („Co to za głos?” – zabawa słuchowa, rozpoznawanie głosów ptaków; „Echo” – zabawa rytmiczna z instrumentami muzycznymi, prezentacja krótkich schematów rytmicznych; „Wiewióreczka mała” – nauka piosenki, omówienie charakteru, budowy i treści piosenki, zabawa taneczna; „Leśne zwierzęta” – zabawa muzyczno-ruchowa do muzyki klasycznej).

Rozwijanie sprawności ruchowej

„Wycieczka do lasu” – zestaw ćwiczeń gimnastycznych z szarfami.

Zajęcia plastyczne

„Nasze grzybki” – praca plastyczna, wykonanie grzybków z łupinek orzecha włoskiego i plasteliny. „Jesienne liście” – praca plastyczna wykonana techniką frottage.

COVID-19. Utrwalanie zasad obowiązujących w czasie reżimu sanitarnego. Systematyczne przypominanie o myciu rąk, nie dotykaniu ust, nosa, oczu itp. Próba zachowania dystansu społecznego.

ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM:

Wrzesień/Październik:

Poniedziałek

Utrwalenie nazw kolorów oraz liczb 1-10 przy zabawach ruchowych. Podsumowanie poznanego słownictwa .

Środa

Wprowadzenie słownictwa- przybory szkolne: pencil, book, rubber, pen, paints.

Październik:

Tydzień I

Poniedziałek

Zabawa przy piosence „Rock, scissor, paper”, „Make a cirlcle”.

Środa

Nauka słów związanych z pogodą: sunny, windy, raining, snowing, stormy.

Tydzień II

Poniedziałek

Utrwalenie poznanego słownictwa: przybory szkolne, pogoda przy użyciu kart obrazkowych.

Środa

Nauka piosenki „What’s the weather like today?” - utrwalanie słów związanych z pogodą.

Tydzień III

Poniedziałek

Wprowadzenie słów związanych z jesienią: umbrella, scarf, coat, acorns, leaves, cones, squirrel.

Środa

Nauka piosenki “All the leaves are falling down”.

Tydzień IV

Poniedziałek

Utrwalenie słownictwa związanego z jesienią za pomocą kart obrazkowych.

Środa

Utrwalenie poznanych słów w grach i zabawach muzyczno-ruchowych.