KLAUZULA INFORMACYJNA

Zamierzenia wych - dyd.

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

Październik 2021

Tydzień III – Las szumi jesiennie, już robi się sennie (18.-22.10.)

Kształtowanie mowy i myślenia + Umuzykalnienie

„W lesie” – wysłuchanie i omówienie opowiadania nauczyciela, zwrócenie uwagi na cechy charakterystyczne jesiennego krajobrazu, utrwalenie informacji o zachowaniu zwierząt i ich sposobach przygotowania się do zimy. „Poznajemy litery – litera m” – poznanie zapisu graficznego głoski m. „Rytmika” – zajęcia umuzykalniające.

Kształtowanie pojęć matematycznych + Ćwiczenia gimnastyczne

„Ile mam orzechów?” – zabawa matematyczna, wykorzystanie naturalnych okazów do ustalania wyników dodawania i odejmowania. „Jesienne rytmy” – zabawa matematyczna, układanie rytmów z kasztanów, liści i żołędzi, przekładanie dostrzeżonych regularności z jednej reprezentacji na drugą. „Wesoła jesień” – ćwiczenia gimnastyczne w ogrodzie wg K. Wlaźnik.

Umuzykalnienie + Zajęcia plastyczne

„Kto chodzi dziś po lesie?” – zajęcia muzyczne („Talerzykowe rytmy” − zabawa rytmiczna; „Pani Jesień” − nauka piosenki i zabawa rytmiczna przy piosence; „Kapelusz Pani Jesieni” − zabawa ruchowa przy piosence; „Przekaż dalej” − zabawa rytmiczna przy piosence). „Jesienne kapelusze” – praca plastyczno-techniczna do muzyki, wykorzystanie materiału przyrodniczego i papierowych liści.

Ćwiczenia gimnastyczne + Kształtowanie mowy i myślenia

„Sportowe przedszkole” – ogólnorozwojowe zajęcia gimnastyczne w oparciu o zabawy i gry ruchowe; projekt gminny finansowany przez Wydział Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów. „Poznajemy grzyby” – film edukacyjny, zapoznanie dzieci z wyglądem i środowiskiem życia grzybów, zwrócenie uwagi na grzyby jadalne, niejadalne i trujące. Zabawa badawcza z grzybami – poznanie grzyba za pomocą różnych zmysłów.

Zajęcia plastyczne + Kształtowanie mowy i myślenia

„Leśne pejzaże” – praca plastyczna do utworu „Jesień” A. Vivaldiego, malowanie na kartce pokrytej roztworem wody i cukru. „Zabawy z Panią Jesienią” – zabawa dydaktyczna prowadzona metodami aktywizującymi (ćwiczenia rozwijające mowę czynną i bierną oraz sprawdzające percepcję słuchową, wzrokową i ustalanie kierunków w przestrzeni).

COVID-19. Utrwalanie zasad obowiązujących w czasie reżimu sanitarnego. Systematyczne przypominanie o myciu rąk, nie dotykaniu ust, nosa, oczu itp. Próba zachowania dystansu społecznego.

Zabawy z językiem angielskim – październik

- zabawy utrwalające nazwy części ciała i czynności, które mogą one wykonywać

- śpiewanie piosenek i oglądanie klipów Super Simple Songs: One little fingerThe wheels on the busIf you'r happy, happy, happy, What's your name i inne

- używanie form grzecznościowych przy powitaniu i pożegnaniu