KLAUZULA INFORMACYJNA

Zamierzenia wych - dyd.

LUTY

Tydzień IV – Jaki mam talent?

Kształtowanie mowy i myślenia

„Wszyscy mają talent!” – oglądanie bajki „Świnka Peppa” pt. „Dzień talentu”, rozmowa kierowana na temat tego, jakie talenty mieli bohaterowie bajki.„Jakie talenty są na świecie?” – opowiadanie nauczyciela o sławnych ludziach i ich talentach, przedstawienie sylwetek muzyków, sportowców i naukowców, znanych również dzieciom, oglądanie zdjęć przedstawiających sławnych ludzi i ich talenty, np.: Margaret, Selena Gomez, Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, stworzenie metaplanu z wypowiedziami dzieci. „Konkurs talentów” – prezentacja swoich talentów przed innymi, obdarzanie uwagą innych, czekanie na swoją kolej, wdrażanie do pokonywania swojej nieśmiałości, występowania przed grupą rówieśniczą, mówienia o sobie, budowanie poczucia własnej wartości i pewności siebie.

Kształtowanie pojęć matematycznych

„Na, pod, obok” – zabawa matematyczna z misiami, kształtowanie umiejętności określenia kierunków w przestrzeni i położenia przedmiotów. „Poproszę zabawkę” – zabawa matematyczna w sklep, doskonalenie umiejętności liczenia i wymiany, wykonywanie prostych działań matematycznych.

Umuzykalnienie

„Jaki mam talent?”– zajęcia muzyczne (zabawa ruchowo-naśladowcza „Droga do Krainy Czarów”, nauka piosenki i zabawa ilustracyjna „Czary”, zabawa taneczna z instrmentami perkusyjnymi „Co komu w duszy gra”, zabawa inhibicyjno-incytacyjna z chustkami szyfonowymi „Kolorowe figurki”), uwrażliwienie na budowę, nastrój i charakter utworów, rozwijanie poczucia rytmu, umiejętności wokalnych i gry na instrumentach, wyzwalanie wyobraźni muzyczno-ruchowej, doskonalenie szybkiej reakcji na przerwę w muzyce. Utrwalanie piosenek i tańców z rytmiki.

Rozwijanie sprawności ruchowej

„Czarodziejska wyprawa” – ogólnorozwojowy zestaw ćwiczeń i zabaw gimnastycznych.

Zajęcia plastyczne

„Czerwony nos” – praca plastyczna, wykonanie portretu pajacyka poprzez przyklejanie kolorowych kółek.

„Moja prawa i lewa ręka” – zabawa plastyczna, odbijanie swoich dłoni na kartce za pomocą farb, ćwiczenie w orientacji prawej i lewej strony oraz w orientacji w schemacie własnego ciała.

„Poznajemy regiony Polski – Góry” (koncepcja pracy przedszkola) – zapoznanie z legendami, strojami ludowymi, kuchnią, zwyczajami, gwarą, sztuką ludową, znanymi obiektami, przyrodą itd.

ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM W LUTYM

1. Zwroty używane przez nauczyciela:

Stand up/sit down

Make a circle

Let`s sing

Show me…

Where’s…?

1. Zwroty i wyrażenia, wprowadzane słownictwo

- nauka słów związanych ze zwierzętami: tiger, zebra, elephant, monkey, giraffe, snake

- nauka słów związanych z pomieszczeniami w domu: living room, dinning room, kitchen, bathroom, bedroom,

-    utrwalanie materiału leksykalnego w grach i zabawach muzyczno - ruchowych

1. Piosenki, które śpiewamy i tańczymy