KLAUZULA INFORMACYJNA

CZERWIEC

Tydzień I – Moje ulubione zabawy

Kształtowanie mowy i myślenia

„Dzieci na świecie” – rozmowa kierowana przy ilustracjach, dostrzeganie cech charakterystycznych wyglądu, kultury i środowiska mieszkańców różnych regionów kuli ziemskiej, kształtowanie uczuć tolerancji wobec przedstawicieli innych narodowości. „Moje ulubione zabawy” – zabawa słowna, wypowiadanie się swobodnie o swoich upodobaniach dotyczących zabaw i wykorzystywania wolnego czasu. „Magiczny worek” – zabawa językowo-badawcza doskonaląca zmysł dotyku; rozpoznawanie przedmiotów z zamkniętymi oczami.

Kształtowanie pojęć matematycznych

„Najmniejsze – największe” – zabawa matematyczna, układanie kolorowych, papierowych kół w szeregi rosnące i malejące (od najmniejszego do największego i od największego do najmniejszego), przeliczanie kół. „Czary z kółek” – zabawa matematyczna, układanie dowolnych kompozycji z kół według instrukcji dorosłego i pomysłu dziecka, odtwarzanie, układanie i kontynuowanie rytmów z wykorzystaniem kół.

Umuzykalnienie

„Muzyczne zabawy” – zajęcia muzyczne wyzwalanie spontanicznej aktywności ruchowej, rozwijanie wyobraźni muzycznej, doskonalenie szybkiej reakcji na przerwę w muzyce („Tanecznym krokiem” – konkurs taneczny, „Muzyczne figurki” – zabawa muzyczno-ruchowa, „Taniec z misiem” – pląsy przy muzyce tanecznej z misiem, „Masażyk misia” – zabawa relaksacyjna), uwrażliwienie na budowę, nastrój i charakter utworów, rozwijanie poczucia rytmu i umiejętności wokalnych, wyzwalanie wyobraźni muzyczno-ruchowej, doskonalenie szybkiej reakcji na przerwę w muzyce.

Rozwijanie sprawności ruchowej

„Lubimy zabawy ruchowe” – zestaw zabaw i ćwiczeń ruchowych, rozwijanie motoryki dużej.

Zajęcia plastyczne

„Wesoły świat dzieci” – improwizacja plastyczna, doskonalenie motoryki małej i wyobraźni podczas pracy plastycznej, wykorzystanie różnych metod i technik plastycznych.

ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM W CZERWCU:

1. Zwroty używane przez nauczyciela:

Stand up/sit down

Let`s sing

Show me…

Where’s…?

2. Zwroty i wyrażenia, wprowadzane słownictwo

- nauka słów związanych z letnimi ubraniami: hat, sunglasses, shorts, skirt, T-shirt, sandals

- nauka słów związanych z wakacjami: holidays, sun, sea, beach, sand, cap

- nauka warzyw: carrot, cabbage, broccoli, potato, spinach, celery, garlic, onion, leek

- nauka owoców: apple, pear, cherries, mango, grapes, berries,

3. Piosenki, które śpiewamy i tańczymy