KLAUZULA INFORMACYJNA

Zamierzenia wych - dyd.

STYCZEŃ

Tydzień III – Kocham babcię, kocham dziadka – bycie z nimi to jest gratka! (18.01.-22.01.)

Kształtowanie mowy i myślenia

„Moja rodzina” – rozmowa w oparciu o oglądane zdjęcia rodzin dzieci, tworzenie schematów rodzinnych – drzew genealogicznych, zwrócenie uwagi na pokoleniowość i stopnie pokrewieństwa. „Moja babcia, mój dziadek” – zabawa językowa, przedstawienie imion babć i dziadków, utrwalanie imion najbliższych. „Gdy dziadkowie byli mali…” – prezentacja multimedialna, poznanie zabawy z czasów dzieciństwa babć i dziadków.

Kształtowanie pojęć matematycznych

„Prezenty dla babci i dziadka” – zabawa matematyczna, układanie wzorów z klocków Dienesa według instrukcji słownej. „Dom babci i dziadka” – zabawa matematyczna, układanie kompozycji z kolorowych patyczków według wzoru, powtarzanie rytmicznych układów.

Rozwijanie sprawności ruchowej

„Zabawy z babcią i dziadkiem” – zestaw ćwiczeń gimnastycznych z szarfami i laskami gimnastycznymi.

Umuzykalnienie

„Kocham babcię, kocham dziadka” – zajęcia muzyczne („Ale jest wesoło!” – zabawa ortofoniczna; „Dobrze mi u dziadków” – nauka piosenki, omówienie charakteru, budowy i treści piosenki, zabawa taneczna do utworu; „Rodzina trzyma się razem” – zabawa muzyczno-rytmiczna; „Kolorowe wstążki” – improwizacja ruchowa z paskami bibuły).

Zajęcia plastyczne

„Moi dziadkowie” – praca plastyczna, stworzenie drzewa genealogicznego.

„Moja ulubiona książka” (koncepcja pracy przedszkola) – rozmowa na temat ulubionych książek dziecka, poznanie ulubionych książek w rodzinie (mamy, taty, rodzeństwa, babci, dziadka), przypomnienie różnych gatunków literackich, przegląd międzygrupowy „Okładka do mojej ulubionej książki”.

COVID-19. Utrwalanie zasad obowiązujących w czasie reżimu sanitarnego. Systematyczne przypominanie o myciu rąk, nie dotykaniu ust, nosa, oczu itp. Próba zachowania dystansu społecznego.

ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM:

STYCZEŃ

Tydzień I

Poniedziałek

Utrwalenie słów związanych z zimą: snowman, snowball, snowflake, sledge, ski, winter, snow.

Środa

Układanie bałwanka z papieru i nazywanie jego wszystkich części. Słuchanie piosenki „I’m a little snowman”.

Tydzień II

Poniedziałek

Nauka słów związanych z zimowymi ubraniami: hat, scarf, jumper, coat, boots.

Środa

Winter weather- zabawy utrwalające słownictwo o tematyce zimowej.

Tydzień III

Poniedziałek

Nauka słownictwa związanego z zimą: winter, snowman, snow, snowflake, winter hat, gloves, sled.

Środa

Nauka piosenki „Little snowflake”.

Tydzień IV

Poniedziałek

Opposites – wprowadzenie słownictwa: small, big, open, shut, quiet, loud, cold, hot, fast, slow. Make a circle”.

Środa

Gry i zabawy ruchowe utrwalające poznany materiał leksykalny.