KLAUZULA INFORMACYJNA

Zamierzenia wych - dyd.

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne

TYDZIEŃ IV: „LAS SZUMI JESIENNIE, JUŻ ROBI SIĘ SENNIE" (26.10. - 30.10.)

Kształtowanie mowy i myślenia

„Mieszkańcy lasów” – oglądanie albumów przyrodniczych; rozmowa na temat zaobserwowanych zjawisk: mglistych poranków, szarówki, chłodu itp.; nazywanie zwierząt i ptaków z najbliższego otoczenia i znanych dzieciom. „Jesień” – wysłuchanie wiersza B. Formy, omówienie jego treści i nastroju; wskazanie ptaków, które odleciały na zimę na południe oraz tych zimujących w naszym kraju.

Kształtowanie pojęć matematycznych

„Odlot dzikich ptaków” – zabawa dydaktyczna z kostką; tworzenie kluczy odlatujących ptaków według fantazji dzieci.

Umuzykalnienie

„Jesienna kołysanka” – nauka piosenki, zabawa przy piosence. „Echo”- zabawa rytmiczna.

Ćwiczenia gimnastyczne

„Wycieczka do lasu” – zestaw ćwiczeń gimnastycznych, kształcenie sprawności ruchowej, wzmacnianie mięśni.

Zajęcia plastyczne

„Jesienny obrazek” – zabawy wykorzystujące materiał przyrodniczy podczas tworzenia jesiennego obrazka. „Nasze grzybki” – praca plastyczna, wykonanie grzybków z łupinek orzecha włoskiego i plasteliny; zwrócenie uwagi na budowę grzyba: kapelusz i trzon.

Koncepcja pracy przedszkola

„Jak powstaje książka?” zapoznanie z kolejnymi etapami powstawania książki - wykorzystanie filmu edukacyjnego „Od drukarni do księgarni”. Poznanie zawodów ściśle związanych z powstawaniem książki tj. pisarz, ilustrator, wydawca, redaktor, tłumacz, introligator, antykwariusz, księgarz, bibliotekarz, recenzent; założenie kart bibliotecznych w przedszkolnej bibliotece.

COVID-19. Utrwalanie zasad obowiązujących w czasie reżimu sanitarnego. Systematyczne przypominanie o myciu rąk, nie dotykaniu ust, nosa, oczu itp. Próba zachowania dystansu społecznego.

Zabawy z językiem angielskim-

Wtorek

Utrwalenie nazw kolorów oraz liczb 1-10 przy zabawach ruchowych. Podsumowanie poznanego słownictwa .

Czwartek

Wprowadzenie słownictwa- przybory szkolne: pencil, book, rubber, pen, paints.

Tydzień I

Wtorek

Zabawa przy piosence „Rock, scissor, paper”, „Make a cirlcle”.

Czwartek

Nauka słów związanych z pogodą: sunny, windy, raining, snowing, stormy.

Tydzień II

Wtorek

Utrwalenie poznanego słownictwa: przybory szkolne, pogoda przy użyciu kart obrazkowych.

Czwartek

Nauka piosenki „What’s the weather like today?”- utrwalanie słów związanych z pogodą.

Tydzień III

Wtorek

Wprowadzenie słów związanych z jesienią: umbrella, scarf, coat, acorns, leaves, cones, squirrel.

Czwartek

Nauka piosenki “All the leaves are falling down”

Tydzień IV

Wtorek

Utrwalenie słownictwa związanego z jesienią za pomocą kart obrazkowych.

Czwartek

Utrwalenie poznanych słów w grach i zabawach muzyczno-ruchowych.

T