KLAUZULA INFORMACYJNA

2 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

Szanowni Państwo, dziś jest Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, poprawia pamięć i koncentrację, poszerza słownictwo, inspiruje do nowych działań i przygód.

„Nie tamujmy rzek, niech płyną!” - Godzina dla Ziemi

W sobotę, 28 marca 2020 r. już po raz trzynasty w Warszawie odbędzie się ogólnoświatowa akcja Godzina dla Ziemi (Earth Hour) przeprowadzana przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF.

Zachęcamy Państwa do korzystania z portali edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas I-III szkoły podstawowej. Jednocześnie zachęcamy do zaglądania na strony grup i "Porady logopedy"; codziennie znajdziecie tam Państwo propozycje zabaw do przeprowadzenia w domu.

XIV PRZEDSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY „PAMIĘTAJMY O OGRODACH” W naszym ogródeczku – kolorowo, smacznie, zdrowo

Festiwal Piosenki o Polsce "Na ludową nutę"

W środę 4 marca w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Piosenki o Polsce "Na ludową nutę", którego celem było zaprezentowanie dziecięcych umiejętności wokalno-tanecznych oraz ukazanie piękna sztuki ludowej - muzyki, tańców i strojów ludowych.

Miesiąc Języka Ojczystego

W holu przedszkola pojawiła się gazetka "Miesiąc Języka Ojczystego", która zawiera m. in. ciekawostki na temat naszego języka, najczęściej popełniane błędy językowe, propozycje książek dot. tematu. Zachęcamy do czytania !

Graliśmy dla Julka

1 marca odbył się finał akcji charytatywnej "Gramy dla Julka". Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grup "Sówki" i "Motylki", które zatańczyły do znanego przeboju. Serdecznie dziękujemy za udział i piękny taniec.Dobro powraca !

,,Powędrujmy po Polsce z wierszem, rymowanką lub piosenką’’. Zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie skierowanym do dzieci 5-6 letnich. Celem konkursu jest zapoznanie dzieci z gwarą, dialektami naszego kraju.

Bal karnawałowy ...

... prawie na 100 par odbył się 31 stycznia 2020 roku. Było kolorowo, ciekawie i wesoło. Humory i kondycja dopisały, tańcom przy muzyce nie było końca. Bal był okazją do integracji całej społeczności przedszkolnej.

Koncert "Góralska hora"

29 stycznia odwiedzili nas prawdziwi górale z Żywca. W czasie żywiołowego koncertu dzieci poznały unikatowe instrumenty góralskie takie jak: okaryna, trombita; nazwy stroju (np. portki, kierpce, kopytka); wysłuchały znanych melodii góralskich oraz wspólnie śpiewały kolędy.

Teatrzyk "Koziołki Pana Zegarmistrza"

28 stycznia dzieci obejrzały przedstawienie w wykonaniu nauczycielek i czterech Sówek. Tematem była legenda o tym, skąd wzięły się na wieży poznańskiego ratusza słynne koziołki, które codziennie w południe przyciągają rzesze ludzi pragnących je zobaczyć.