KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Udział w akcjach charytatywnych

Każdy znaczek wspiera misje

Zbieramy ostemplowane znaczki pocztowe, wycięte z koperty z półcentymetrowym marginesem. Wysyłamy je do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Na miejscu pracują świeccy wolontariusze, którzy delikatnie odklejają znaczki, segregują je na zagraniczne, krajowe i według serii, a następnie zanoszą do sklepów filatelistycznych bądź sprzedają prywatnym filatelistom. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazywane są na potrzeby misji.

A my mamy ogromną satysfakcję, że w tak prosty sposób pomagamy potrzebującym.

Dodatkowo segregowanie znaczków jest okazją do przeliczania, klasyfikowania, poznawania nazw krajów itp.

Zbiórka nakrętek

Od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w akcji „Nakrętka” organizowanej przez Żoliborskie Stowarzyszenie Dom – Rodzina – Człowiek. Zebrane nakrętki są przeznaczane na zakup wózków inwalidzkich i sprzętu rehabilitacyjnego.

Pojemnik znajduje się w małym holu, przy wejściu do przedszkola.

Zbiórka zużytych baterii

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim systemie zbiórki zużytych baterii organizowanym przez REBA Organizację Odzysku S.A. – spółkę wyspecjalizowaną w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii.
Zużyte baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm i rtęć. Substancje te są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafiają bezpośrednio do kosza lub na dzikie wysypisko. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych zagrażające zdrowiu i życiu. Aby zapobiec zanieczyszczeniu środowiska nasze przedszkole nawiązało współpracę z organizacją REBA.
W przedszkolnym holu znajduje się specjalny pojemnik na baterie, które po napełnieniu pojemnika są ważone i przekazane Organizacji Odzysku S.A. REBA.

Pola Nadziei

Od kilku lat nasze przedszkole wspiera Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, które uczestniczy w kampanii „ Pola Nadziei” mającej na celu nie tylko pozyskanie funduszy pieniężnych, ale również uwrażliwianie dzieci na potrzeby osób cierpiących, a także szerzenie idei niesienia bezinteresownej pomocy.

"Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.

Cele "Pól Nadziei":

  • Pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Ośrodka Hospicjum Domowe.
  • Edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz z osobami w żałobie.
  • Propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Szczególnie zachęcanie młodzieży do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących.

 W ramach akcji "Pola Nadziei":

- zbieramy cebulki kwiatów,

- sadzimy zebrane cebulki w przedszkolnym ogrodzie, pielęgnujemy kwiaty,

- sprzedajemy kwiaty, a zebrane fundusze przekazujemy fundacji.

ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli”  W. Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.

Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki

Celem kampanii jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek - tzw. kartridży. W holu przy wejściu do przedszkola stoi karton, do którego należy wrzucać tusze. Za zebrane tusze firma eko - system kupuje karmę dla zwierzaków ze schroniska.

"Gramy dla Julka"

1 marca 2020 r. odbył się finał akcji charytatywnej "Gramy dla Julka" - 9 letniego chłopca ucznia Szkoły Podstawowej nr 343 w Warszawie, u którego wykryto nieoperacyjnego guza mózgu.  Jedyną szansą na uratowanie życia chłopca jest przeprowadzenie ponownej diagnostyki i kosztownego leczenia w ośrodku zagranicznym. Zbieranie środków finansowych na leczenie Julka już rozpoczęły ursynowskie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz fundacja Siepomaga, Zdążyć z Pomocą. . Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grup "Sówki" i "Motylki", które zatańczyły do znanego przeboju. Serdecznie dziękujemy za udział i piękny taniec.
Dobro powraca !