KLAUZULA INFORMACYJNA

Udział w akcjach charytatywnych

Każdy znaczek wspiera misje

Zbieramy ostemplowane znaczki pocztowe, wycięte z koperty z półcentymetrowym marginesem. Wysyłamy je do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Na miejscu pracują świeccy wolontariusze, którzy delikatnie odklejają znaczki, segregują je na zagraniczne, krajowe i według serii, a następnie zanoszą do sklepów filatelistycznych bądź sprzedają prywatnym filatelistom. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazywane są na potrzeby misji.

A my mamy ogromną satysfakcję, że w tak prosty sposób pomagamy potrzebującym.

Dodatkowo segregowanie znaczków jest okazją do przeliczania, klasyfikowania, poznawania nazw krajów itp.

Zbiórka ubrań - pomoc potrzebującym rodzinom

Jedną z form niesienia pomocy jest organizowana przez Fundację Praw Dziecka akcja zbierania odzieży używanej. Bardzo często pozornie stary, nieużywany i nieprzydatny przedmiot ma wielką wartość. Może on zostać ponownie wykorzystany lub przynosić zysk, który Fundacja przeznacza na realizację celów statutowych. Dołączając do naszej akcji PODAJ DALEJ  wspieramy nie tylko Podopiecznych Fundacji, ale mamy także wpływ na poprawę jakości ekologicznej naszej Ziemi.  W ten sposób dobroczynność łączy się z ekologią.

Pojemnik na dary wystawiony jest w przy wejściu do przedszkola.

Zbiórka nakrętek

Od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w akcji „Nakrętka” organizowanej przez Żoliborskie Stowarzyszenie Dom – Rodzina – Człowiek. Zebrane nakrętki są przeznaczane na zakup wózków inwalidzkich i sprzętu rehabilitacyjnego.

Pojemnik znajduje się w małym holu, przy wejściu do przedszkola.

Zbiórka zużytych baterii

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim systemie zbiórki zużytych baterii organizowanym przez REBA Organizację Odzysku S.A. – spółkę wyspecjalizowaną w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii.
Zużyte baterie zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm i rtęć. Substancje te są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafiają bezpośrednio do kosza lub na dzikie wysypisko. Zużyte baterie zaliczane są do odpadów niebezpiecznych zagrażające zdrowiu i życiu. Aby zapobiec zanieczyszczeniu środowiska nasze przedszkole nawiązało współpracę z organizacją REBA.
W przedszkolnym holu znajduje się specjalny pojemnik na baterie, które po napełnieniu pojemnika są ważone i przekazane Organizacji Odzysku S.A. REBA.

Pola nadziei

Od kilku lat nasze przedszkole wspiera Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, które uczestniczy w kampanii „ Pola Nadziei” mającej na celu nie tylko pozyskanie funduszy pieniężnych, ale również uwrażliwianie dzieci na potrzeby osób cierpiących, a także szerzenie idei niesienia bezinteresownej pomocy.

"Pola Nadziei” to program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka.

Cele "Pól Nadziei":

• Pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Ośrodka Hospicjum Domowe.
  • Edukacja dotycząca metod pracy z nieuleczalnie chorymi ludźmi oraz z osobami w żałobie.
  • Propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka. Szczególnie zachęcanie młodzieży do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących.

W ramach akcji "Pola Nadziei":

- zbieramy cebulki kwiatów,

- sadzimy zebrane cebulki w przedszkolnym ogrodzie, pielęgnujemy kwiaty,

- sprzedajemy kwiaty, a zebrane fundusze przekazujemy fundacji.

ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli”  W. Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.

"Gramy dla Julka"

1 marca odbył się finał akcji charytatywnej "Gramy dla Julka" - 9 letniego chłopca ucznia Szkoły Podstawowej nr 343 w Warszawie, u którego wykryto nieoperacyjnego guza mózgu.  Jedyną szansą na uratowanie życia chłopca jest przeprowadzenie ponownej diagnostyki i kosztownego leczenia w ośrodku zagranicznym. Zbieranie środków finansowych na leczenie Julka już rozpoczęły ursynowskie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz fundacja Siepomaga, Zdążyć z Pomocą. . Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grup "Sówki" i "Motylki", które zatańczyły do znanego przeboju. Serdecznie dziękujemy za udział i piękny taniec.
Dobro powraca !