KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Rekrutacja/Dyżur wakacyjny

Szanowni Rodzice 3-latka

Dziękujemy za udział w rekrutacji Państwa dziecka do naszej placówki na rok szkolny 2021/2022.
To już drugi nietypowy rok adaptacji dzieci do przedszkola. Z uwagi na nadzwyczajną sytuację związaną z koronawirusem wszystko przebiega inaczej.
Mamy nadzieję, że 1 września rozpoczniemy pracę w zdrowych realiach. Nie należy jednak wykluczać pracy w obostrzonych warunkach sanitarnych obowiązujących każdą ze stron. Przedszkole zapewni niezbędne środki bezpieczeństwa, jednak nie może wziąć odpowiedzialności za ewentualne przypadki zakażeń.
Aby zachować zasady sanitarne sale dziecinne są i będą często wietrzone. Wszystkie powierzchnie dotykowe, podłogi, łazienki, zabawki są i będą systematycznie dezynfekowane.
Dezynfekcja rąk dzieci będzie się odbywać wyłącznie przy użyciu mydła i ciepłej wody, pod nadzorem nauczyciela, a wycieranie dłoni przy użyciu ręczników papierowych zakupionych z budżetu rady rodziców.
Należy mieć jednak świadomość, że pomimo podjętych środków ostrożności może zaistnieć  ryzyko zakażenia.
W przypadku otrzymania informacji o wystąpieniu zakażenia koronawirusem (od pracownika, rodziców, innej osoby, z którą placówka miała kontakt) mogą zostać wstrzymane  przyjęcia dzieci do przedszkola.

Dziecko może być przyprowadzane i odbierane z przedszkola tylko i wyłącznie przez osobę zdrową.

W przedszkolu mogą przebywać wyłącznie dzieci zdrowe. Obowiązuje bezwzględny zakaz przyprowadzania dzieci do przedszkola z objawami chorobowymi: katar, kaszel, gorączka, łzawienie oczu  lub sugerującymi chorobę zakaźną (nauczyciel odmówi przyjęcia dziecka do przedszkola z chwilą zauważenia oznak chorobowych).

Jeśli ktoś z domowników, najbliższej rodziny, z którą dziecko ma kontakt przebywa w izolacji domowej, obowiązuje bezwzględny zakaz przyjścia dziecka do przedszkola. Należy również koniecznie powiadomić placówkę o tym fakcie.

W przedszkolu codziennie dokonywany jest dwukrotny pomiar temperatury ciała dziecka: rano po wejściu dziecka do przedszkola oraz w połowie dnia.

Obecnie rodzice rozstają się ze swoimi dziećmi w holu przedszkola, wyjątek stanowią dzieci 3 letnie. Tu rodzice mogą wejść do szatni i rozebrać swoje dziecko z zachowaniem zaleceń sanitarnych: ochrona nosa i ust, dezynfekcja rąk, zachowanie odległości.

Rodzice rozstają się z dziećmi w szatni. Pracownicy przedszkola przeprowadzą dziecko do wyznaczonej sali.

Jeśli w trakcie oczekiwania na przyjęcie dziecka do placówki wytworzy się kolejka, należy zachować odstęp 1,5 - 2m od innych dzieci i rodziców z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (osłona ust, nosa).

Rodzice nie mogą wchodzić do żadnych innych pomieszczeń poza holem i szatnią.
Do sal wstęp mają wyłącznie dzieci i pracownicy przedszkola.

Odbiór dzieci będzie się  odbywać z wykorzystaniem domofonu: rodzic po zgłoszeniu domofonem gotowości odbioru swojego dziecka będzie oczekiwał na możliwość wejścia do szatni lub będzie oczekiwał na zewnątrz przedszkola.

Adaptacja dzieci do przedszkola to proces jest bardzo istotny. Gdy zapada decyzja o wysłaniu dziecka do przedszkola, często zastanawiamy się, czy zrobiliśmy wszystko, aby dobrze go przygotować. Każde rozstanie dziecka z rodzicem i rodzica z dzieckiem może być dla wszystkich dużym przeżyciem. Warto już wcześniej przygotować się do takich sytuacji, warto popracować nad niektórymi umiejętnościami jak radzenie sobie z samoobsługą (jedzenie, ubieranie, mycie, korzystanie z ubikacji itp.), zabawa z rówieśnikami, zgłaszanie swoich potrzeb.

Jak pomóc dziecku w pierwszych trudnych dniach pobytu w przedszkolu?
Dziecko wcześniej powinno widzieć przedszkole. Jeżeli do tej pory dziecko nie rozstawało się z rodzicami powinno być zostawione u dziadków lub znajomych na kilka godzin, gdyż w przeciwnym razie przedszkole będzie mu się kojarzyło z pierwszym rozstaniem. Ubranie dziecka musi być wygodne i nie może sprawiać kłopotów. Dziecko do przedszkola w pierwszych dniach powinien przyprowadzać Rodzic bardziej odporny psychicznie. Pożegnanie w szatni powinno być krótkie z uśmiechem, bez łez (jeśli się uda).

W przedszkolu dzieci nie korzystają z pieluch, nie używają smoczka.

Rady dla Rodziców dzieci 3 - letnich po raz pierwszy przekraczających próg przedszkolny: Rodzicu:

 • Opowiadaj dziecku jak wygląda dzień w przedszkolu, ale powstrzymuj się od ocen typu: będzie super, cudownie... ani też nie strasz przedszkolem (pójdziesz to cię tam nauczą)
 • Pocieszająca dla dziecka będzie informacja, że ktoś bliski: mama, tata, rodzeństwo też chodzili do przedszkola. Może są zdjęcia z tego okresu, które można razem obejrzeć.
 • Przeczytaj dziecku opowiadanie, w którym bohaterowie chodzą do przedszkola (mogą to być np.: „Feluś i Gucio idą do przedszkola”, „Dusia i Psinek-świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu”, „Basia i przedszkole”).
 • Pobaw się z dzieckiem w przedszkole w domu z misiami pamiętając, że zawsze na koniec zabawy po misia przychodzi jego "misiowa  mama",
 • Zapewnij dziecko, że zawsze będzie odbierane,
 • W pierwszych dniach pobytu w przedszkolu nie zostawiaj dziecka zbyt długo, stopniowo wydłużaj czas jego pobytu w przedszkolu
 • Spróbuj nauczyć dziecko samodzielności (ubieranie, rozbieranie, jedzenie)  samoobsługi (korzystanie z toalety, papieru toaletowego, mycia rąk i wycierania) w miarę jego możliwości.
 • Potrzebną wyprawkę skompletuj razem z dzieckiem, dając mu możliwość wyboru.
 • Przyzwyczajaj swoją pociechę  do urozmaiconych potraw, skończ z rozdrabnianiem  pokarmów (trzylatek może już  swobodnie gryźć pokarm),
 • Nagradzaj słownie dziecko za dzielne radzenie sobie w przedszkolu, nawet to z "płaczem",
 • Po przyjściu z przedszkola poświęcaj dziecku możliwie dużo czasu, rekompensując mu rozstanie,
 • Pamiętaj, że na początku nie jest najważniejsze, żeby dziecko jadło lub bawiło się fantastycznie albo wzorowo spało,
 • wdrażaj dzieci do przestrzegania umów i zasad,
 • Zaufaj nauczycielkom w przedszkolu, one mają większe doświadczenie w tym zakresie.

Dajmy dziecku prawo do przechodzenia adaptacji w swoim rytmie, niczego nie  przyspieszajmy, za to spokojnie i konsekwentnie realizujmy codziennie ten sam scenariusz. Dziecko w końcu nauczy się, że każdego dnia idzie do przedszkola.

We wrześniu w przedszkolu Państwa dziecku potrzebne będą:                                

 • wygodne, podpisane ubrania, które dziecko jest w stanie samodzielnie zdjąć i założyć;
 • podpisane ubrania na przebranie (koszulka, spodenki, majteczki i skarpetki) w podpisanym worku;
 • podpisane wygodne kapcie;
 • mokre i suche chusteczki.

Dla dzieci leżakujących:

 • podpisane: śpiwór ( niezbyt gruby, z bawełny, odpowiedni do wzrostu dziecka)
  lub koc w poszwie (wymiary 140 x 200 cm),
 • podpisana piżama.

Dni adaptacyjne w przedszkolu odbędą sięw dniach  28, 29, 30 czerwca o godz. 17:00.
Zapraszamy dzieci i jednego rodzica. Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.

Wszelkie informacje prosimy kierować na adres: p401@edu.um.warszawa.pl

Bardzo prosimy o zapoznanie się z dokumentami regulującymi pracę przedszkola:

 1. Statut przedszkola    
 2. Regulamin przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola
 1. Regulamin pobierania i zwalniania z opłat        
 2. Regulamin bezpieczeństwa

Dokumenty są  umieszczone na stronie internetowej przedszkola: www.przedszkole401.edu.pl  w zakładce „Dla rodziców”. Są tam również: Dokumenty do pobrania, w tym upoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola przez inne osoby niż rodzice.

................................................................................................................................

Dni adaptacyjne w przedszkolu odbędą sięw dniach  28, 29, 30 czerwca w godz. 17:00 - 18:00.
Zapraszamy dzieci i jednego rodzica. Prosimy o zabranie obuwia na zmianę.

..................................................................................................................................

Opieka wakacyjna

Opieka wakacyjna w naszym przedszkolu będzie zorganizowana w terminie 1.07 - 11.08. 2021 r.

Od 12.08.2021 r. nastąpi przerwa w funkcjonowaniu przedszkola.

Opieka wakacyjna przewidziana jest tylko dla wychowanków naszego przedszkola, którym Rodzice nie mogą zapewnić opieki.

W związku z koniecznością wykorzystania urlopów przez pracowników przedszkola:

 • przedszkole nie jest w stanie zorganizować pracy w trakcie dyżuru wakacyjnego bez konieczności łączenia dzieci z różnych grup - grupy będą łączone;
 • opiekę nad dziećmi będą sprawowali różni nauczyciele, w tym nauczyciele, którzy nie pracują z dziećmi w ciągu roku szkolnego.

Informacje dotyczące organizacji opieki wakacyjnej w warszawskich przedszkolach znajdują się pod adresem: https://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki-dyzury-wakacyjne

Ankieta dyżur wakacyjny

 

..............................................................................................................

Szanowni Państwo,

Przerwa w funkcjonowaniu pracy Przedszkola nr 401 będzie trwała od 12 do 31 sierpnia br. W lipcu oraz od 2 do 11 sierpnia przedszkole będzie świadczyło opiekę wakacyjną wyłącznie dla dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 401.

Ankietę dotyczącą deklaracji opieki przedszkolnej w okresie wakacyjnym należy złożyć w terminie do 3 marca do godz. 16.00 (środa) w sekretariacie przedszkola lub przesłać skanem za pomocą poczty elektronicznej p401@edu.um.warszawa.pl.

Deklaracja w załączeniu.

Ankieta dyżur wakacyjny

.....................................................................................................

Rekrutacja dzieci do przedszkola na rok szkolny 2021/2022

Termin składania dokumentów w przedszkolu: od 2 do 19 marca 2021r. w godzinach 8:00 – 16:00

 

Szanowni Państwo,

w związku z otwarciem 2 marca br. etapem wypełniania wniosków informujemy, że w rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 aby złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej rodzice mogą:
1) Po wypełnieniu w systemie wniosku i podłączeniu wymaganych skanów dokumentów podpisać wniosek profilem zaufanym i wysyłać w systemie do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru.

2) Po wypełnieniu w systemie wniosku, wydrukowaniu go i podpisaniu złożyć, razem z dokumentami/oświadczeniami potwierdzającymi kryteria rekrutacyjne, w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.

3) Wypełnić papierowy wniosek odręcznie i po podpisaniu złożyć, razem z dokumentami/oświadczeniami potwierdzającymi kryteria rekrutacyjne, w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru. (W sytuacji tej informacje zawarte we wniosku wprowadza do systemu informatycznego przedszkole).

W związku z obowiązkiem ochrony danych osobowych oraz zgodnie z opublikowanymi na stronie Biura Edukacji „Zasadami rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2021/2022” nie zaleca się przesyłania skanów wniosków i dokumentów/oświadczeń potwierdzających kryteria rekrutacyjne na adres mailowy przedszkola/szkoły.

 

 

Szanowni Państwo!

Rekrutacja dzieci  do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022 rozpocznie się 2 marca br. Będzie prowadzona z wykorzystaniem systemu informatycznego zgodnie z ustalonymi w mieście stołecznym Warszawa kryteriami prowadzenia zapisów i harmonogramem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:  https://edukacja.warszawa.pl

W bieżącym roku w Przedszkolu nr 401 nie planuje się dni otwartych dla rodziców  ubiegających się o miejsce w przedszkolu dla swojego dziecka. Jest to spowodowane sytuacją trwającej pandemii i obostrzeniami sanitarnymi.
Przedszkole czynne jest w godz. 7:00 – 17:00. Opiekę dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą nad grupą dzieci sprawują nauczyciele przy pomocy personelu pomocniczego.
Informacje dotyczące organizacji dnia w przedszkolu, kierunków rozwoju przedszkola, organizowanych zajęciach znajdziecie Państwo na stronie przedszkola. Szczególnie polecamy zakładki: O przedszkolu, Zajęcia dydaktyczne, Plan dnia, Wydarzenia itd.

Jednocześnie informujemy, że w okresie pandemii nic nie jest pewne, a organizacja przedszkola w każdym dniu może ulegać zmianie. Jest to powodowane stanem zdrowotnym nauczycieli i personelu pomocniczego.

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2021/2022

Kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Zasady rekrutacji - http://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki/22795_zasady-rekrutacji-do-przedszkoli-i-oddzialow

 

Rodzic/opiekun prawny składa podpisany wniosek oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów w przedszkolu pierwszego wyboru

Termin: 2 marca od godz. 13.00 (wtorek) do 19 marca do godz. 16.00 (piątek)

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym:

Rodzice przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacji skany podpisanego elektronicznie wniosku i dokumentów/oświadczeń potwierdzających kryteria lub składają w przedszkolu pierwszego wyboru wersje papierowe tych dokumentów.

Szanowni Państwo,
prosimy o zapoznanie się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi rekrutacji dziecka do przedszkola. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybrane i zaznaczone przez Państwa kryteria oraz dokumenty je potwierdzające między innymi: zaświadczenia, oświadczenia

I  Dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów ustawowych:
(art. 150 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo oświatowe)

 1. Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata.
 2. Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 426 ze zm.)
 3. Prawomocny wyroku sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem.
 4. Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą  z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej
  (Dz. U. z 2020 r. poz. 821.).

Dokumenty składa się w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego odpisu lub wyciągu z dokumentu lub kopii poświadczonej
za zgodność z oryginałem przez rodzica/prawnego opiekuna.

Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”. 

II  Dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów samorządowych(uchwała nr XLI/1061/2017 Rady m.st. Warszawy z dnia 9 lutego 2017 r. ze zm.)

 1. Oświadczenie o zamieszkaniu dziecka w odległości do 3 km od przedszkola lub szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi, do której ubiega się o przyjęcie.
 2. Kopia spersonalizowanej warszawskiej karty zbliżeniowej lub innych kart wprowadzonych lub zaakceptowanych przez ZTM z wgranym uprawnieniem Karty Warszawiaka/Karty Młodego Warszawiaka (tzw. e-hologram) uprawniających do przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego ze zniżką lub kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie, lub zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty), lub urzędowe poświadczenie odbioru wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO).
 3. Oświadczenie o wykonaniu u dziecka obowiązkowych szczepień ochronnych lub niewykonaniu obowiązkowych szczepień ochronnych ze względów zdrowotnych stwierdzonych przez lekarza, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 753 z późn. zm).
 4. Zaświadczenie lekarza specjalisty o stwierdzonej u dziecka alergii pokarmowej o szerokim zakresie eliminacyjnym produktów spożywczych lub chorobie wymagającej indywidualnej diety.
 5. Zaświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu albo zaświadczenie o wykonywaniu pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej.
 6. Zaświadczenie szkoły/uczelni potwierdzające naukę w trybie dziennym.
 7. Wydruk ze strony internetowej Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej albo informacja z Krajowego Rejestru Sądowego.
 8. Oświadczenie o prowadzeniu gospodarstwa rolnego.
 9. Oświadczenie o wysokości dochodu na osobę w rodzinie, liczbie osób w rodzinie oraz wysokości dochodu w rodzinie będącej podstawą obliczenia wysokości dochodu na osobę w rodzinie kandydata.
 10. Uprawnienie do skorzystania przez rodziców z kryterium: Dziecko, którego rodzeństwo w roku szkolnym, na który prowadzona jest rekrutacja, będzie rozpoczynało lub kontynuowało edukację w przedszkolu lub szkole podstawowej wskazanej na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie  potwierdza na wniosku dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej wskazanej na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie.

Kopie dokumentów wskazanych w pkt. 2  poświadcza za zgodność z oryginałem rodzic/opiekun prawny dziecka.

Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”. 

Na etapie weryfikacji złożonych wniosków komisja rekrutacyjna może wezwać rodziców do uzupełnienia brakujących dokumentów.

Dziękujemy za udział w rekrutacji Państwa dziecka do naszej placówki na rok szkolny 2021/2022. To już drugi nietypowy rok adaptacji dzieci do przedszkola. Z uwagi na nadzwyczajną sytuację związaną z koronawirusem wszystko przebiega inaczej. Mamy nadzieję, że 1 września rozpoczniemy pracę w zdrowych realiach. ...

Do 1 marca do godziny 16:00 rodzice składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym. Druk do pobrania w załączniku.