Kierunki rozwoju

Głównym kierunkiem rozwoju przedszkola jest stworzenie placówki przyjaznej środowisku naturalnemu oraz zapewnienie warunków do pełnego indywidualnego rozwoju każdego dziecka zgodnie z jego możliwościami i potrzebami.

WIZJA PRZEDSZKOLA

Chcemy tworzyć placówkę, która wyposaży przedszkolaków w wiedzę, umiejętności i sprawności pozwalające na sprostanie wymaganiom stawianym w szkole, a także rozwinie w dzieciach aktywność, otwartość i wrażliwość na otaczającą przyrodę, środowisko, w którym żyją oraz potrzeby innych.

MISJA PRZEDSZKOLA

1. Tworzymy przedszkole przyjazne, które jest miejscem dobrej zabawy i przyjemnego spędzania czasu.
  2. Dbamy o harmonijny rozwój dziecka.
  3. Stwarzamy każdemu dziecku szansę wszechstronnego rozwoju w miarę jego możliwości.
  4. Organizujemy sytuacje edukacyjne sprzyjające rozbudzaniu zainteresowania światem, ludźmi, przyrodą i zjawiskami.
  5. Uczymy tolerancji, akceptacji i poszanowania odmienności każdego człowieka.
  6. Zapewniamy życzliwą i bezpieczną atmosferę.
  7. Wspieramy i rozwijamy zdolności oraz zainteresowania dzieci.
  8. Wyrabiamy poczucie własnej wartości.
  9. Stwarzamy ofertę edukacyjną w zakresie poznawania języka obcego, kontaktu z muzyką, plastyką i dziedzictwem kultury.
  10. Stwarzamy sytuacje dające możliwość twórczej aktywności dziecka.
  11. Zapewniamy odpowiednio przygotowaną kadrę pedagogiczną.
  12. Dbamy o zdrowe, smaczne i estetyczne posiłki.

W roku szkolnym 2018/2019 wiodącym tematem Rocznego planu pracy przedszkola jest :

"Zdrowy przedszkolak, zdrowe odżywianie, zdrowa rodzina"

a celem głównym:

promowanie zdrowego stylu życia w domu i w przedszkolu.