Nasze całoroczne działania dotyczące Warszawy zostały docenione. Z przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole otrzymało

certyfikat "Varsavianistyczna szkoła" na lata 2018/2019.

Gratulujemy całej społeczności przedszkolnej !

dla Mai z gr. "Misie"

w miejskim konkursie plastycznym "Kwitnąca wiśnia"

dla Marty z gr. "Sówki"

w ogólnopolskim konkursie plastycznym "W morskiej głębinie"

dla Agaty R. z grupy "Pingwinki"

w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Dzieci świata i ich domy"

dla Basi z grupy "Sówki"

w dzielnicowym konkursie plastycznym "Warszawa w obiektywie".

dla Emilki z grupy "Pingwinki"

w dzielnicowym konkursie plastycznym "Warszawa w obiektywie".

dla Tosi z grupy "Misie"

w Konkursie plastyczno-literackim w ramach III edycji Pól Nadziei "Namaluj, narysuj, opisz dobro".

"Bycie dobrym to mieć dobre serduszko, które jest otwarte dla wszystkich"

dla Oli P. z grupy "Misie"

"Dobro to szczęście, które unosi się w powietrzu"

Przedszkole Nr 401 zajęło III miejsce w kategorii: Przedszkola w Warszawskiej Nagrodzie Edukacji Kulturalnej za projekt "Gdzie jest człowiek tam jest sztuka - wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę" realizujący roczną koncepcję pracy przedszkola.

Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju doceniła nasze działania w roku szkolnym 2016/17 i przyznała naszej placówce certyfikat Zielonej Flagi na trzy kolejne lata.

Serdecznie dziękujemy całej społeczności przedszkolnej za zaangażowanie i pomoc w realizacji przedsięwzięć.

„Zielona Flaga" jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 53 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę. Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.