Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze - Sówki

Grudzień 2 tydzień „Święta tuż tuż ...”

Kształtowanie mowy i myślenia

Słuchanie opowiadania A. Galicy „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie?”- inscenizacja przy pomocy sylwet. Udział dzieci podczas powtarzania wyrażeń onomatopeicznych. Wprowadzenie nastroju oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Udział w koncercie – wdrażanie do kulturalnego zachowania

Sportowe przedszkole – zajęcia w oparciu o zabawy i gry ruchowe – projekt gminny finansowany przez Wydział Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów

Kształtowanie pojęć matematycznych

"Bombki" – zabawa dydaktyczna. Tworzenie szeregów malejących. Posługiwanie się pojęciami określającymi wielkość. Dobieranie kartoników jednakowej wielkości. Posługiwanie się liczebnikami porządkowymi.

Umuzykalnienie

Utrwalenie poznanych kolęd i pastorałek

Zajęcia plastyczne

„Świąteczna kartka” – przypomnienie dzieciom tradycji wysyłania życzeń świątecznych. Wykonanie kartki grupowej złożonej z elementów – wysłanie do Cioci Iwony.

Umuzykalnienie

Nauka i  wspólne śpiewanie kolęd. Improwizacja ruchowa pastorałki "Grajmy Panu".

Czwartek

Taniec – rozwijanie sprawności ruchowej, poczucia rytmu, psychomotoryki, koordynacji wzrokowo - ruchowej, koncentracji, pamięci, reakcji na zmiany tempa w muzyce.

Kształtowanie mowy i myślenia

„Pierniki” B. Formy słuchanie wiersza, wspólne pieczenie pierników. Kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych.

Piątek

Kształtowanie mowy i myślenia

„Anioł” – słuchanie opowiadania; kształtowanie umiejętności wypowiadania się na dany temat

Zajęcia plastyczne

„Aniołek” – warsztaty plastyczne z Mamą Basi. Wykonanie pracy według instrukcji. Poznanie nowej techniki plastycznej.

Grudzień 1 tydzień „Świąteczne porządki”

Kształtowanie mowy i myślenia

„Skąd tyle hałasu?” – wysłuchanie opowiadania, rozmowa z dziećmi na temat porządków w domu, wspólnego dzielenia się obowiązkami. „Porządki czas zacząć” – kształtowanie umiejętności segregowania przedmiotów.

Sportowe przedszkole – zajęcia w parciu o zabawy i gry ruchowe – projekt gminny finansowany przez Wydział Sądu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów

Kształtowanie pojęć matematycznych

„Kolorowe domy” – określanie położenia przedmiotów na kartce, porównywanie wielkości.

Umuzykalnianie

„Domowe odgłosy” – zagadki słuchowe, przyporządkowanie przedmiotów do wydawanych przez nich dźwięki.

Zajęcia plastyczne

„Rozejrzyj się po mieszkaniu” – wysłuchanie wiersza. „Projektowanie pokoju” –po wysłuchaniu wiersza.

Umuzykalnianie

Udział dzieci w teatrzyku „Przyjaźń to skarb” – kształtowanie odpowiednich zachowań podczas przedstawienia.

Czwartek

Taniec rozwijanie sprawności ruchowej, poczucia rytmu, psychomotoryki, koordynacji wzrokowo - ruchowej, koncentracji, pamięci, reakcji na zmiany tempa w muzyce.

Kształtowanie mowy i myślenia

„Najlepszy prezent” wysłuchanie opowiadania B. Szurowskiej, rozmowa razem z dziećmi na jego temat.

Warsztaty kulinarne - imieniny Św. Mikołaja.

Piątek

Wycieczka dzieci do Muzeum Etnograficznego w Warszawie – udział w warsztatach „Ozdoba na choinkę”.

Język angielski – Grudzień

Tematy

1. Toys
  2. Christmas is coming!