Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze - Misie

Kształtowanie mowy + umuzykalnienie

Żegnamy przedszkole, po wakacjach spotkamy się w szkole!

„Zbliża się wakacyjny czas” – swobodne wypowiedzi dzieci o wakacyjnych planach. Rozmowa na temat „Jak bezpiecznie spędzić wakacje?” – na podstawie ilustracji i tekstu w książce oraz doświadczeń dzieci.

Przypomnienie zasad kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach lokomocji i na drogach.

SPEKTAKL SŁOWNO-MUZYCZNY DLA DZIECI  I PERSONELU PRZEDSZKOLA

WOJNA Z MIKROBAMI

Kształtowanie pojęć matematycznych +ćwiczenia gimnastyczne

Doskonalenie umiejętności dodawania  i odejmowania liczb w zakresie 10. Próby liczenia pamięciowego.

„Jedziemy na wakacje”- zabawa ruchowa

Umuzykalnienie+ Zajęcia plastyczne

Nauka piosenki „Złap lato”

Wykonanie pracy plastyczno-technicznej „Foto zakładka”.

Kształtowanie mowy+ Zajęcia plastyczne

Swobodne wypowiedzi na temat „Co należy spakować do walizki na wakacyjny wyjazd?” –kształcenie umiejętności planowania

Zabawa edukacyjna – konstruowanie w grupach gier planszowych.

Praca plastyczno-techniczna – „Pamiętnik z przedszkola”.

Angielski w czerwcu

Tematy:

• In the sea – nazwy zwierząt morskich: fish, shark, octopus, turtle, seal, dolphine
  • Summer and holidays – nazwy ubrań i przedmiotów przydatnych podczas wakacji: costume, swimming trunks, sunglasses, hat, sunscreen cream
  • Utrwalanie słownictwa z różnych dziedzin wprowadzanego podczas całego roku szkolnego: parts of the body, colours, animals, family etc.

Piosenki:

• I’m a little fish