Wycieczka do Akademii Piekarza

05.03. wybraliśmy się na warsztaty edukacyjne do "Akademii Piekarza" w Piekarni – Cukierni „Grzybki”. Podczas niesamowicie ciekawych zajęć poznaliśmy historię „Grzybków”, sposób powstawania mąki, zapoznaliśmy się z teksturą, zapachem i wyglądem wszystkich składników potrzebnych do produkcji chleba i ciasta drożdżowego, procesem produkcji chleba poprzez zwiedzanie hal produkcyjnych i obserwację pracy piekarzy, właściwościami zdrowotnymi pieczywa i różnymi jego rodzajami poprzez degustację. W dużej mierze poszerzyliśmy swoją wiedzę i słownictwo o tematyczne pojęcia oraz uzupełniliśmy własne doświadczenia o nowe informacje. Zwieńczeniem warsztatów było wykonanie drożdżowej bułki według własnego pomysłu, kajzerki oraz pierników. Jednym słowem – BYŁO SUPER!

*autor artykułu i zdjęć: Joanna Cholewa