"Latający dywan z emocjami"

Podczas zajęć kształtowaliśmy umiejętność wyrażania własnych uczuć oraz uczyliśmy się panowania nad własnymi emocjami.

Podczas zajęć wykorzystana była metoda wizualizacji. Dzieci przeniosły się w świat wyobraźni, czyli świat, w którym dzieci czują się szczęśliwe i bezpieczne.

"Zabawa "Emocjonalny telefon"

Na środku  pod magicznym kocykiem leżą kartoniki z obrazkami przedstawiającymi emocje: śmiech, płacz, radość, smutek, zaskoczenie, złość. Pierwsze dziecko losuje kartonik, odgaduje, jakie emocje zostały przedstawione na zdjęciu i stara się pokazać je za pomocą mimiki i gestów.. Gdy dzieci odgadną, o jakie emocje chodzi, kolejne dziecko losuje kartonik. Zabawa kończy się, gdy wszystkie kartoniki zostaną wylosowane spod magicznego kocyka.

"Latający dywan"- wizualizacja przy muzyce relaksacyjnej

Zabawa "Taniec emocji"

Na zakończenie zajęć podzieliliśmy się wrażeniami, które towarzyszyły nam podczas zajęć.Dzieci opowiadały jak się czuły na latającym dywanie. Co przeżywały, gdy były Cieniem, a co gdy były Emocją. Wymieniały znane emocje. Potrafiły wymienić te emocje, których doświadczyły na zajęciach. Dowiedziały się na zajęciach, że emocje towarzyszą również dorosłym -rodzicom i nauczycielom.